Vloupání do objektů v obci a jejím okolí

Upozorňujeme vlastníky nemovitostí na množící se případy vloupání do rodinných domů.

Na konci února došlo ke vloupání do kůlny v Radějovicích. V tomto týdnu došlo ke 2 vloupáním do rodinných domů v Křížkovém Újezdci, a dále byl vyloupen dům v Nechanicích.

Pachatelé jdou v noci po vytipovaných objektech, kdy se v objektu nikdo nenachází (jarní prázdniny). Odnášejí peníze, šperky, cennosti, neváhají vylomit trezor a odnést jej.

V souvislosti s krádežemi se v naší obci a v okolí objevovala bílá dodávka zatím neznámé SPZ. Byl spatřen mladší muž, který si tipuje a na mobilní telefon fotí rodinné domy. Vloupání bylo  zaznamenáno do "běžných" domů (nikoli honosných objektů, kde je na první pohled zřejmé, že se zde mohou nacházet značné cennosti), a to i tam, kde jsou po pozemku volně puštění psi.

Upozorňujeme občany, aby si aktivovali zabezpečovací systémy, viditelně svítili ve večerních hodinách (lze nastavit spínací hodiny), simulovali, že objekt je obýván.

Buďte obezřetní, všímejte si svého okolí, v případě podezření (na tipaře, vloupací četu), ihned kontaktujte Policii ČR.

Děkujeme za spolupráci.

Datum vložení: 11. 3. 2022 19:16