Vodovod v obci

Informace k aktuálnímu stavu dodávek pitné vody v tlakovém pásmu obce.

Po našem oznámení v průběhu včerejšího dne, kdy nastalo několik událostí v souvislosti s úniky vody, došlo k výraznému poklesu spotřeby vody v obci. Po nočním přerušení dodávky vody v části obce byly naplněny vodojemy na provozní zásobu tak, že nyní nehrozí žádné omezení v dodávce vody. Vodu nyní nebudeme v nočních hodinách vypínat.

Nadále však budeme hledat havárii, která může být na vodovodním řadu ale i na vodovodní přípojce. Tato havárie neohrožuje dodávku pitné vody do obce ani do chat, vydatnost studní a výkonnost čerpadel je dostatečná, abychom tuto havárii zvládli. V dalším hledání poruchy budeme pokračovat až poleví mrazy, tj. v příštím týdnu, kdy budeme v noci přerušovat dodávku vody do jednotlivých větví vodovodního řadu.

Nadále prosíme o spolupráci. Kdybyste zaznamenali nepravděpodobný výskyt většího množství vody, ledu, vodní vír, propadnutí zeminy apod., a to i na soukromých pozemcích, oznamte takovou skutečnost mailem nebo telefonicky. Vlastníky trvale neobydlených nemovitostí, připojené na tlakovém pásmu obce, prosíme o provedení kontroly svých vodovodních přípojek.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Datum vložení: 25. 12. 2021 14:49
Datum poslední aktualizace: 25. 12. 2021 20:08