Problém s tlakem vody v obci

Od nedělního rána do dnešního dne přesáhla spotřeba vody v obci čtyřnásobek běžné spotřeby. Možnost, že by se jednalo o havárii na vodovodním řadu, byla vyloučena. Tato extrémní spotřeba automaticky zablokovala čerpadla v automatizované tlakové stanici, které udržují tlakové pásmo na vodovodním řadu v obci. Voda nyní do vodovodního řadu natéká gravitací, nikoli pod tlakem. Pro obnovení tlaku je nezbytně nutné omezit spotřebu vody.

Na dobu 48 hodin, tj. do pátečního večera, proto zakazujeme napouštění bazénů, zalévání a jiné aktivity spojené se zvýšenou spotřebou vody.

Předpokládáme, že k obnovení tlaku dojde v řádech hodin, nejpozději zítra v dopoledních hodinách.

Děkujeme za pochopení.

Datum vložení: 22. 4. 2015 0:00