Jesenická výzva za zajištění bezpečnosti v obcích Středočeského kraje

Vážení občané,

v souvislosti s řešením bezpečnostní situace v obcích rgionu Praha venkov JIH byla připravena tzv. Jesenická výzva adresovaná ministrovi vnitra. Tuto výzvu podpořilo 55 starostů z regionu a její text naleznete zde: dopis MV ČR.

Ministr vnitra na tuto výzvu zatím nereagoval, a proto byla vytvořena PETICE - JESENICKÁ VÝZVA, která vyzývá vedení Středočeského kraje a Ministerstvo vnitra České republiky, aby neprodleně konalo ve věci potlačení výrazného nárůstu trestné činnosti v obcích.

Alarmující bezpečnostní situace v okolí Prahy je nevyhnutelným důsledkem dlouhodobého podstavu policistů ve Středočeském kraji. Jen jihovýchodně od Prahy je neobsazeno 75 tabulkových míst. V celém Středočeském kraji chybí téměř 400 policistů.

Petici máte možnost podpořit také Vy, občané. Text petice můžete podepsat elektronicky na tomto odkaze. Tištěné podpisové archy jsou také k dispozici v budově obecního úřadu Radějovice. Petice bude ukončena 15.2.2020.

Děkujeme za podporu!

Datum vložení: 18. 1. 2020 0:00