Aktuality - Upozornění občanům ke kanalizačním přípojkám

Vyskytly se případy nabídek vykopání soukromých částí kanalizačních přípojek k jednotlivým nemovitostem v naší obci skupinou Romů . Tito požadují zálohy nebo zaplacení celé sumy za zhotovení soukromé části přípojky předem. Upozorňujeme občany, že tato skupina nemá nic společného se společností, která zhotovuje veřejné části kanalizačních přípojek v obci.

Důrazně varujeme všechny vlastníky, aby do doby zhotovení veřejné části kanalizační přípojky ke své nemovitosti, která je ve většině případů ukončena revizní šachtou na pozemku vlastníka, nebudovali žádná propojení či soukromé části přípojky na vlastním pozemku. Důvodem je zejména výškové položení přípojky a její napojení na kanalizační řad. Vlastníci, kteří uzavřeli s obcí dohodu o úhradě nákladů jsou postupně kontaktováni realizační firmou a po dohodě s nimi jsou budovány veřejné části jednotlivých přípojek. Teprve po odtlakování, zkolaudování řadů a veřejných částí přípojek bude na základě pokynu ze strany obce možné začít budovat soukromé části přípojek a propojovat je do revizní šachty.

Doporučujeme, abyste se na zbudování soukromé části přípojky sami domluvili se zhotovitelem veřejné části přípojky, v případě Vašeho zájmu.

Děkujeme za pochopení.

Datum vložení: 27. 4. 2015 0:00