Aktuality - Stanovisko obce Radějovice k vyjádření Sběrného dvora Dobřejovice

Stanovisko obce k informaci na webových stránkách Sběrného dvora Dobřejovice.

Vážení spoluobčané,

na webových stránkách Sběrného dvora Dobřejovice a objevilo sdělení o ukončení spolupráce dvora s obcí Radějovice/Olešky ve znění:

OZNAMUJEME OBČANŮM RADĚJOVIC, ŽE V DŮSLEDKU ZMĚNY VEDENÍ OBCE DOŠLO K ROZVÁZÁNÍ DLOUHOUHODOBÉ SMLOUVY MEZI OBCÍ A SBĚRNÝM DVOREM DOBŘEJOVICE. OD 01.06.2023, SI OBČANÉ RADĚJOVIC MUSÍ ODLOŽENÝ ODPAD HRADIT, DLE PLATNÉHO CENÍKU.

DŮVODEM JE NESPLNĚNÍ FINANČNÍCH ZÁVAZKŮ VŮČI NAŠÍ SPOLEČNOSTI A NEKOREKTNÍ JEDNÁNÍ VEDENÍ OBCE.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Rádi bychom se Vám k němu vyjádřili:

• Se Sběrným dvorem Dobřejovice byla sjednána smlouva s tím, že Obec Radějovice uhradí odevzdaný odpad v limitu 100 Kg/občana obce/rok.
  • Odpad nad tento limit dvůr přijme, ale jeho uložení si občan uhradí sám.
  • Od února 2023  jsme poukazovali na chybně vedenou evidenci odevzdaného odpadu.
  • Sběrný dvůr nerespektoval smluvně sjednaný limit 100,- kg/občana/rok. Odpad odebíral a vše účtoval obci. Někteří občané tedy odevzdali od začátku roku do dubna  2x až 4x tolik, co stanovoval limit.
  • Vše bylo účtováno obci. K 30. 4.2023 tak obec měla uhradit o 1,42 t více odpadu, než ze sjednaného limitu vyplývá. To činí částku 4899,- Kč.
  • Limit dodržovat a evidovat dvůr „odmítá“. Vynecháváme fakt, že odpad dokonce ani neváží a jeho hmotnost „odhaduje“.

Obec Radějovice se v dané věci nijak vinna necítí. Z obecních peněz nelze hradit něco, co neodpovídá sjednaným podmínkám. Kdybychom to připustili, tak bychom Vás okrádali.

To je důvod, proč je spolupráce se Sběrným dvorem v Dobřejovicích ukončena.

Novým smluvně ošetřeným smluvním dvorem bude Sběrný dvůr v Jesenici-Osnici.

Děkujeme Vám za pochopení.

Datum vložení: 27. 6. 2023 14:14
Datum poslední aktualizace: 16. 2. 2024 22:56