Aktuality - Soubor opatření pro řešení krizového stavu

SOUBOR OPATŘENÍ

pro řešení krizového stavu

Na základě vládou vyhlášeného nouzového stavu v ČR a aktuální pandemické situaci COVID-19 informujeme, že:

• Praktičtí lékaři ordinují v omezeném režimu
    • čekárny jsou uzavřeny, pacienti si domlouvají návštěvu telefonem (MUDr. Wichová, tel.  601 541 540, MUDr. Karasová tel. 323 672 812)
    • jsou odloženy veškeré prevence a prohlídky pro zaměstnavatele, posudky, očkování apod.
    • chroničtí pacienti dostanou své recepty přes SMS (eRecept)-volejte
    • práce lékařů závisí na jejich zásobách ochranných pomůcek
  • Organizujeme šití improvizovaných pratelných roušek u místních švadlen. Vítáme další nabídky všech, kteří jsou schopni v této věci pomoci. Roušky budeme následně přednostně předávat hasičům, policii, pracovníkům technických služeb, dobrovolníkům, kteří nám pomáhají v kontaktu s potřebnými a dalším podle možností výroby.

Video návod https://youtu.be/nkf89reikGU

NOSTE ROUŠKU na všech svých cestách mimo domov

Seniory a další obyvatele naší obce, kteří jsou zařazení mezi nejohroženější skupinu, vyzýváme, aby neváhali využít naši pomoci a nevystavovali se ohrožení návštěvou obchodů.

Krizový e-mail: pomoc@kamenice.cz tel.:317 721 125

Mimo pracovní dobu volejte v krajních případech starostku obce – 725021872.

Další informace:

• Pokud musíte cestovat, upřednostněte, pokud je to možné, individuální dopravu před hromadnou
  • Obecní úřad je na základě nařízení vlády veřejnosti uzavřen, jsme Vám k dispozici bezkontaktní formou – datovou schránkou, přes e-maily, telefony.
  • Nadační fond PES V NOUZI nabízí pomoc s venčením psů seniorů na tel. 775566136
Datum vložení: 18. 3. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 18. 3. 2020 0:00